Image

Otwarcie Kolejowy Odjazd 26.kwietnia 2024r. 10:00

Kolejowy Odjazd w Sopocie otwiera w najbliższy piątek (26-go kwietnia) nowy sezon przejażdżek miniaturowymi pociągami. Otwarte codziennie do końca września od godziny  10:00 do 18:00. Mieszkańcy Sopotu posiadający Kartę Mieszkańca otrzymują 10% rabatu na wszystkie bilety (wystarczy jedna karta), a także 35% na organizację urodzin.

Co to Kolejowy Odjazd? To jedyne takie miejsce w Polsce dla wszystkich, którzy kochają pociągi. Po 1000 metrowej trasie poruszają się repliki amerykańskich pociągów w skali 1:10, na których jeżdżą zarówno dzieci od 0 lat jak i dorośli. Jeśli nie wiesz czym jest kolej miniaturowa, właśnie w Sopocie możesz się na niej pobawić.

W sezonie 2024 ceny biletów nie ulegają zmianie. Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, do lat 3 – 10 zł. Oczywiście od tych cen 10% zniżki na kartę mieszkańca. Na miejscu darmowy parking pod samym wejściem. Mile widziane zwierzęta.

W tym roku sukcesywnie będziemy dokładać nowe elementy infrastruktury kolejowej jak np. obrotnicę kolejową, wieżę ciśnień, nowe wagony towarowe, oznakowanie na trasie, ale także gry zręcznościowe czy  tablice do malowania lokomotyw dla najmłodszych.

Zapraszamy w piękny, słoneczny majowy weekend.

p.s. Kolejowy Odjazd Sopot to zdobywca Sopockiej Perły w roku 2021 w kategorii "Debiut roku"