NZOZ Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Sp. z o.o.

ul. T. Kościuszki 38, 81-702 Sopot
  • Home
  • Oferty
  • NZOZ Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Sp. z o.o.
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

NZOZ Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Sp. z o.o.


  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google

Opis

Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji już od 2000 roku pomaga pacjentom wrócić do zdrowia i dobrej formy. Zapewniamy kompleksową opiekę po przebytych urazach i zabiegach. Nasi specjaliści skutecznie leczą wady postawy, dysfunkcje mięśni oraz stawów, a także przewlekłe bóle kręgosłupa. Pracują u nas lekarze medycyny fizykalnej i rehabilitacji medycznej, specjaliści z dziedziny balneologii oraz zespół fizjoterapeutów. Nasi specjaliści stale biorą udział w licznych kursach i szkoleniach, podnosząc tym samym swoją wiedzę i podwyższając kwalifikacje.
Ważne miejsce w naszej ofercie zajmuje innowacyjna metoda terapii TECAR, która dzięki wykorzystaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości zwiększa regenerację tkanek, poprawia ich kondycję i unaczynienie. Doskonale sprawdza się w leczeniu chorób kości, urazów więzadeł oraz mięśni. Ta nowatorska terapia szybko łagodzi ból i zmniejsza opuchliznę, dzięki czemu zapewnia szybki powrót do pełnej sprawności.
Proponujemy Państwu indywidualnie dobrane zestawy ćwiczeń. Przed podjęciem terapii przeprowadzamy wywiad, dokładnie badamy pacjenta w celu postawienia diagnozy, a następnie proponujemy mu najbardziej optymalne leczenie. Nasi specjaliści pracują w zawodzie od wielu lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu mogą szybko i bezbłędnie określić, z jakim typem problemu zdrowotnego mają do czynienia, oraz zastosować odpowiednią terapię.
Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana, mamy propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Prowadzimy szeroko zakrojone działania mające na celu zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej kobiet w ciąży. Specjalizujemy się w łagodzeniu bólów związanych z fizjologicznym przebiegiem ciąży. Kobietom w tym szczególnym okresie życia proponujemy masaże lecznicze oraz specjalnie opracowane systemy ćwiczeń fizycznych.
Stosujemy m.in. metodę Kinesiology Tapingu. Polega na aplikacji specjalistycznych plastrów, znajdujących szerokie zastosowanie w medycynie. Kinesiology Taping może być z powodzeniem stosowany w leczeniu bólów i obrzęków. Wpływa na znormalizowanie napięcia mięśniowego. Cechuje się dużą skutecznością, a jego efekty obserwujemy bezpośrednio po aplikacji. Co ważne, utrzymują się również po usunięciu plastrów.
Przygotowaliśmy dla Państwa pociech ćwiczenia korekcyjne mające na celu zniwelowanie wad postawy i ciała. Odpowiednio dobrane zabawy ruchowe skutecznie zmniejszą bądź całkowicie skorygują niepożądane defekty.
Chorym z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz układu ruchu proponujemy metodę manualną. Poprzez zastosowanie technik mobilizacji i odpowiedni ucisk na dotknięte bólem miejsca doprowadza się do odblokowania stawów, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie odczuwania bólu. Terapia manualna jest wysoce skuteczna może przynieść ulgę nawet w przypadkach silnego bólu. W stanach bólowych kręgosłupa stosujemy też ćwiczenia metodą McKenziego. Terapia nie tylko uśmierza ból, lecz również usuwa jego skutki.
W naszej ofercie znajdą Państwo ćwiczenia sensoryczne dla dzieci i dorosłych z nieprawidłowościami układu posturalnego. Proponowane przez nas zajęcia mają na celu usprawnienie procesów integracji zmysłów oraz małej i dużej motoryki.
Wykonujemy masaże lecznicze, sportowe oraz relaksacyjne. Oprócz tradycyjnych masażów ręcznych wykonujemy masaż wibracyjny i limfatyczny. Posiadamy fotel masujący, który uśmierzy ból i zapewni Państwu relaks.
Przeprowadzamy zabiegi fizykoterapeutyczne z wykorzystaniem ultradźwięków, prądów oraz lasera medycznego. Ich celem jest uśmierzenie bólu, likwidacja obrzęków i stanów zapalnych, a także usprawnienie ciała. Stosujemy również terapię prądami Kotza oraz TENS.
Z myślą o pacjentach wprowadziliśmy do oferty zabiegi krioterapii miejscowej. Metoda znajduje zastosowanie w leczeniu bóli stawów i mięśni, zapaleń okołostawowych i chorób reumatycznych narządów ruchu, a także urazów takich jak skręcenia czy zwichnięcia. Krioterapia działa przeciwbólowo.
Świadczymy kompleksowe usługi rehabilitacji i fizykoterapii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego ośrodka.

 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

NZOZ Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Sp. z o.o. jest dobrze wyposażoną placówką w pełni przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

✅ podjazd
✅ winda

Regulamin i warunki

✅ Zniżka obowiązuje po okazaniu Karty Sopockiej lub aplikacji "Karta Sopocka". Dane z karty (imię i nazwisko) muszą się zgadzać z danymi osoby korzystającej z zabiegów w NZOZ SCFiR Sp. z o.o.
✅ Wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

Różne metody płatności - za zabiegi pacjenci mogą zapłacić gotówką lub kartą. Istnieje również możliwość rozłożenia płatności na raty.