AP ORLEN Gdańsk

ul. Załogowa 2-6, 80-557 Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

AP ORLEN Gdańsk


  • Parking

Nawiguj z Google


Opis

AP ORLEN Gdańsk jest największą żeńską akademią piłkarską na Pomorzu. Nasze zawodniczki trenują w siedmiu drużynach: seniorki, U-17, U-15, Młodziczki, Orliczki, Żaki i Skrzaty. Pierwszy zespół występuje w Ekstralidze.
AP ORLEN Gdańsk, jako jedyna w pełni kobieca akademia w kraju, posiada Złotą Gwiazdkę przyznaną przez Polski Związek Piłki Nożnej w programie Certyfikacji dla Szkółek Piłkarskich PZPN.
Drużyna seniorek występuje na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek piłkarskich – Ekstralidze kobiet. Zawodniczki AP ORLEN Gdańsk regularnie powoływane są do młodzieżowych reprezentacji Polski oraz kadr województwa pomorskiego. Klub jest również operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, w ramach którego w 17 ośrodkach zamiejscowych (klubach partnerskich) około 4000 zawodniczek i zawodników szkolonych jest według jednolitego planu szkolenia.

AP ORLEN Gdańsk jest również operatorem programu „Top Talent – dziewczęta”, który jest skierowany do dziewcząt z różnych klubów i szkół z obszaru Gdańska, i stanowi wsparcie dla działań podejmowanych w klubach.
Klub we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej prowadzi również zajęcia UEFA Playmakers dla dziewczynek w wieku 5-8 lat, gdzie dzięki magii opowiadać Disneya, młode adeptki wprowadzane są do świata piłki nożnej.

Prowadzimy całoroczny nabór do naszych drużyn. Przed przyjściem na zajęcia wymagany jest kontakt z klubem.
Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy:
Skrzaty (roczniki 2015 i młodsze): treningi w Brzeźnie (2 razy w tygodniu)
Żaki (roczniki 2013,2014): treningi w Brzeźnie (3 razy w tygodniu)
Orliczki (roczniki 2012, 2013): treningi w Brzeźnie (3 razy w tygodniu)
Młodziczki (roczniki 2010, 2011): treningi w Nowym Porcie (4 razy w tygodniu)
Juniorki U-15 (roczniki 2008, 2009): treningi w Nowym Porcie (4 razy w tygodniu)

W jakich rozgrywkach gramy?

Zawodniczki AP ORLEN Gdańsk biorą udział w rozgrywkach ogólnopolskich, rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i innych turniejach piłkarskich. W klubie trenuje ok. 130 zawodniczek. I zespół (Ekstraliga, Puchar Polski), U-17 (Centralna Liga Juniorek U-17), U-15 (Centralna Liga Juniorek U-15, Liga Trampkarz C2), U-13 (Pomorska Liga Młodziczek U-13, Liga Orlik E1), U-11 (turnieje ligowe), U-9 (turnieje ligowe), U-7 (sparingi). 
W ubiegłym roku nasze drużyny U-10 i U-12 wygrały finały wojewódzkie Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W finałach ogólnopolskich zespół U-10 zajął czwarte miejsce, a zespół U-12, po zwycięstwie w finale B, dziewiąte.