Goyki 3 Art Inkubator

ul.Goyki 3, 81-706 Sopot
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Goyki 3 Art Inkubator


Nawiguj z Google


Opis

Goyki 3 Art Inkubator to nowa samorządowa instytucja kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnienie kultury, edukacji kulturalnej i wsparcie środowisk twórczych.

Zajmuje się także budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Dokumentuje zjawiska towarzyszące życiu kulturalnemu oraz popularyzuje kulturę i historię miasta Sopotu. Willa na Goyki 3, która od października 2021 jest siedzibą Art Inkubatora, pozwoliła na uruchomienie aktywności wynikających z triady turysta-mieszkaniec-artysta. Podczas remontu przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym.
Ogólnodostępny park jest nie tylko miejscem pomników przyrody i współistnienia pszczół dzikich i hodowlanych, ale także spotkać społeczności lokalnej z artystami, którzy wystawiają performance czy tworzą instalacje w przestrzeni.

Uwaga!
- Parking w pobliżu, przy Hali 100-lecia Sopotu (płatny pn-sb)
- Akceptowane zwierzęta: TYLKO psy-przewodnicy