Eko Parking przy Ergo Arenie

plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Eko Parking przy Ergo Arenie


  • Akceptuje zwierzęta
  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google


Opis

Przez całe lato, od 24 czerwca do 3 września 2023 r., czynny będzie bezpłatny, całodobowy Eko parking. To ponad 700 miejsc parkingowych dostępnych przy hali ERGO ARENA. W czasie wakacji będzie można również skorzystać z transportu pojazdami elektrycznymi, którymi dojedziemy do plaży lub centrum miasta.

Za parkowanie na Eko parkingu nie trzeba płacić, wystarczy pobrać bezpłatny bilet i umieścić go w widocznym miejscu w samochodzie. Bilet daje możliwość parkowania bez opłat przez 7 kolejnych dni. Opłata za parkowanie bez biletu wynosi 240 zł. Wyjątkiem w bezpłatnym wakacyjnym parkowaniu będą te dni, w których na ERGO ARENIE odbywać się będą imprezy masowe. Wówczas opłata za parking przy hali będzie obowiązywała.

Ekobusem do centrum i na plażę

Spod ERGO ARENY, eko-pojazdami elektrycznymi dojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem. Trasa wiedzie ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki i powrót do ERGO ARENY ulicami Kościuszki i Łokietka. Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, będą kursować codziennie w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut (w dni powszednie w godz. 16.00-18.00 co 30 minut). Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 4 zł, w obie strony 6 zł. Posiadacze Karty Sopockiej kupią bilet z 50% zniżką. Dzieci z legitymacją szkolną szkoły podstawowej pojadą bezpłatnie.

Ekobusy będą kursować także do Opery Leśnej (osobny pojazd kursujący codziennie w godz. 12.00-18.00 co 30 min., bez przystanków po drodze). W czerwcu i lipcu, z powodu remontu ul. Podjazd, przystanek będzie zlokalizowany na ul. 1 Maja, a w sierpniu – podobnie jak w poprzednich latach – na pl. Konstytucji 3 Maja. Ceny biletów są takie, jak na głównej trasie, a osoba jadąca do Opery z Eko parkingu dojedzie tam na tym samym bilecie.

Szczegółowe informacje oraz rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.sopot.pl/parking.


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Pojazdy elektryczne dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Regulamin i warunki

Regulamin Eko parkingu