Danse Macabre – Agnieszki Osieckiej piosenki ostatnie - PREMIERA
Piosenki te były pisane w Sopocie, dla Sopotu – i tu właśnie wracają. Na 90. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej powstał spektakl muzyczny „Danse Macabre”: premierowe wykonanie jej ostatnich piosenek w nowych, nieznanych dotąd aranżacjach.
Danse macabre – taniec śmierci.
Motyw stary jak kultura europejska: śmierć zaprasza do tańca wszystkich bez wyjątku – królów, biskupów, kupców, żebraków. Nie pyta o wiek ani zasługi. Mówi tylko: „Już pora”.
Lata 1994-1997. Osiecka pisze intensywnie, jakby wiedziała, że czasu jest mało. Teksty z tego okresu krążą po zupełnie innych rejonach niż jej wcześniejsza twórczość. Są bardziej skupione, gorzkie, miejscami przerażająco piękne. Śmierć pojawia się nie jako temat do omówienia, lecz jako rozmówca, z którym Poetka prowadzi cichy, niepozbawiony humoru dialog.
Soliści:
- Joanna Knitter
- Marcin Januszkiewicz
- Arkadiusz Brykalski
- André Ochodlo
Zespół:
- Michał Rorat – fortepian
- Krzysztof Paul – gitara
- Kacper Skolik – perkusja
- Adam Żuchowski – kontrabas, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Reżyseria: André Hübner-Ochodlo
Słowa: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Ewa Kornecka, Zygmunt Konieczny, Jerzy Satanowski, Przemysław Gintrowski

