Kryta pływalnia MOSiR

Jana Jerzego Haffnera 57, 81-715 Sopot
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Kryta pływalnia MOSiR


  • Dostosowany

Nawiguj z Google


Opis

W budynku pływalni znajduje się zaplecze sanitarne: szatnia damska 56 szafek, szatnia męska 61 szafek. W chwili obecnej woda basenowa uzdatniana jest podchlorynem sodu, ph, koagulantem w celu utrzymania czystości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku. Głębokość niecki basenowej (od 60 do 160 cm). Obiekt udostępniany jest szkołom, uczelniom, stowarzyszeniom, klubom zakładom pracy oraz indywidualnym klientom na zajęcia rekreacyjne w basenie.

W roku 2017 wydzielono 6 tor pływacki (każdy z torów posiada szerokość 2,08 cm). Dokonano remontu podbasenia (niecki basenowej), holu głównego, szatni trenerskiej, zawodniczej, pomieszczenia socjalnego pracowników, szatni przy holu pływalni, ogólnodostępnej toalety. Założono system nagłośnienia obiektu. Wymieniono część instalacji obiegu wody basenowej.

W holu pływalni stworzono miejsce zabaw dla dużych i małych dzieciaków, mogą zagrać w gry planszowe, pokolorować malowanki. W holu również znajduje się regał p.t. „Drugie życie książki”. W tym miejscu można przeczytać lub wymienić książkę, kolorową prasę.

W roku 2018 wykonano hydroizolację plaży przy niecce basenowej a następnie położono nowe płytki podłogowe i ścienne. Dokonano również wymiany nośników ciepła przy niecce basenowej, wymiany ciągów wentylacyjnych w podbaseniu, wymiany drzwi wejściowych na nieckę basenową, przeszkleń. Zmodernizowano stację uzdatniania wody basenowej. Stężenie środków w wodzie kontroluje system komputerowy. Wydzielono miejsce pod parking dla rowerów.

W roku 2019 obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, między innymi wyposażony jest w wózki do strefy czystej. Dwie przebieralnie, które pomieszczą wózek oraz opiekuna. Dwie toalety. Podnośnik w hali basenowej do opuszczania osób do niecki basenowej. Dodatkowo dokonano remontu szatni poprzez wymienię płytek, szafek, ogrzewania, drzwi, zainstalowano system dostępu obiektu.

W roku 2020 wymieniono prysznice damskie i męskie oraz urządzenie mieszające wodę ciepłą i zimną. Nad niecką basenową zalazły się nowe lampy ledowe. Pomiędzy natryskami a niecką basenową wymieniono płytki oraz zainstalowano nowe ogrzewanie – nadmuchowe. Pod niecką basenową, zastąpiono stare metalowe rury nowymi z tworzywa sztucznego.  W okresie Świat Bożego Narodzenia wymieniono kotłownię.


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Obiekt przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Dostosowane zostały przebieralnie i toalety, w celu poruszania się po obiekcie do dyspozycji są dwa wózki  a także podnośnik, który umożliwia opuszczenie do basenu osoby niepełnosprawnej (głębokość wody w tym miejscu to 120 cm), która może następnie samodzielnie pływać lub przebywać w wodzie pod nadzorem opiekuna.

Cena biletu dla osoby niepełnosprawnej wynosi 5 zł, natomiast opiekun przebywa na terenie basenu bezpłatnie.


Regulamin i warunki

Za wstęp na krytą pływalnię można płacić kartą.