Teatr Atelier

ul. Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Teatr Atelier


  • Dostosowany

Nawiguj z Google


Opis

W sopockim Parku Północnym, w miejscu wyjątkowym i jedynym w Polsce, gdzie spacer klonowymi i jesionowymi ścieżkami kończy się na bałtyckiej plaży znajduje się Teatr Atelier. Całoroczna scena impresaryjna z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym. Teatr posiada widownię na 90 miejsc, salę prób z podłogą baletową oraz foyer.
Repertuar tworzą Twórcy Sopockiego Teatru Tańca oraz Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicallis, którzy na co dzień kształcą adeptów sztuki scenicznej. 
Teatr Atelier wyróżnia się między innymi różnorodnością formy. Tradycyjnie, w sezonie letnim  odbywa się tu “Lato Teatralne Sopot”, podczas którego prezentowane są projekty dramatyczne oraz muzyczne w wykonaniu wybitnych artystów zarówno z Polski jak i zagranicy. Organizatorzy cyklicznego wydarzenia kładą nacisk na wielokulturowość - miejsca, w którym kultura polska przeplata się z kuturą żydowską i niemiecką.

 

Warto sprawdzić:

www.teatratelier.pl

www.sopotdancetheatre.com 

www.facebook.com/stm.baabusmusicalis/


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Architektura Teatru jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt posiada płaski wjazd do środka, toaletę dla osób poruszających się na wózkach, 2 miejsca na widowni oraz wygodny dostęp do kasy biletowej. Niedaleko obiektu znajdują się również miejskie miejsca parkingowe przystosowane dla samochodów osób niepełnosprawnych.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.

Każdy organizator wydarzenia posiada osobny Regulamin Imprezy, w którym są opisane ewentualne ulgi dla osób niepełnosprawnych.