Fundacja Sport na Zdrowie

Bitwy pod Płowcami 67 81-731 Sopot
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Fundacja Sport na Zdrowie


  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google

Opis

Prowadzimy ośrodek z nowoczesnym zapleczem rehabilitacyjnym, basenem solankowym, bazą zabiegową i gabinetami lekarskimi, które umożliwiają kompleksową opiekę nad małymi pacjentami.
Dzięki systematycznie prowadzonym projektom współfinansowanym także przez PFRON usprawnianie pozwala podnieść komfort życia podopiecznych.
Wszystkie prowadzone przez nas programy oparte są o doświadczenia i wskazania naszych partnerów merytorycznych m.in. Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
Zajęcia dedykowane głównie dla dzieci z następującymi schorzeniami: choroby alergiczne, choroby układu oddechowego, wzmożone/obniżone napięcie mięśniowe, atopowe zapalenie skóry (AZS), otyłość, wady postawy, dziecięce choroby neurologiczne.

Rodzaje zajęć:

  • Rehabilitacyjno-usprawniające zajęcia w basenie solankowym dla dzieci 0-16 lat - szczególnie polecane dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry, jak również innymi schorzeniami np. choroby układu oddechowego (m.in. astma), otyłość, wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, wady postawy, choroby neurologiczne (m.in. dziecięce porażenie mózgowe).
  • Rehabilitacja metodą Halliwicka na basenie solankowym, szczególnie polecane dla dzieci z chorobami neurologicznymi. Jest to unikalna metoda terapii wodnej dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością szczególnie z zaburzeniami pochodzenia neurologicznego, słuchu, wzroku jak również z zaburzeniami emocjonalnymi. W trakcie terapii możliwe jest odkrycie i uruchomienie nowego potencjału ruchowego, niejednokrotnie większego w środowisku wodnym niż w warunkach tzw. normalnych na lądzie.
  • Zajęcia usprawniająco-rehabilitacyjne dla dzieci i niemowląt (0-6 lat) – aktywizujące i oswajające z wodą. Dziecko uczestniczy w zajęciach wraz z rodzicem bądź opiekunem.  Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutów przez 7 dni w tygodniu.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

✅Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.