Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych


  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google

Opis

Uczelnia oferuje kształcenie w dwóch obszarach: finansów, biznesu i architektury. W ramach biznesu można uzyskać tytuł licencjata lub magistra studiując finanse i rachunkowość, ekonomię i business & languages (biznes i języki obce), a także inżyniera studiując zarządzanie i inżynierię produkcji. W obszarze architektury polecamy architekturę krajobrazu (jako jedyni na Pomorzu), architekturę wnętrz, wzornictwo oraz architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę).

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych jest uczelnią posiadającą trzy wydziały:

♦ Wydział Ekonomii i Finansów
♦ Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
♦ Międzyuczelniany Wydział Biznesowo – Lingwistyczny (wraz z Ateneum Szkołą Wyższą)

Uczelnia posiada Filię w Chojnicach.

Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych zajęcia (wykłady, ćwiczenia, seminaria, laboratoria) prowadzi około 130 pracowników (w tym 30 profesorów, 40 doktorów, 60 magistrów). Uczelnię ukończyło ponad 3500 osób.


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Wejście główne do budynku posiada ścieżkę dojazdową do wjazdu dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach inwalidzkich. Korytarz i hol umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami. Budynek posiada także windę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się zarówno na parterze jak i na piętrze. Przed budynkiem znajduje się parking dla petentów z wydzielonymi, dwoma miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Wszystkie istotne biura Sopockiej Szkoły Wyższej znajduje się na parterze budynku. W auli na I piętrze istnieje możliwość uruchomienia pętli indukcyjnej. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Studentów niepełnosprawnych otaczamy więc szczególną troską. Dla zapewnienia pełnego udziału tych osób w procesie kształcenia, wyznaczono pracowników administracyjnych do ich obsługi. Od 2013 roku prowadzone są zajęcia z wychowania fizycznego przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sopocka Szkoła Wyższa to uczelnia bez barier dla osób o różnych dysfunkcjach. We wszystkich budynkach uczelni zaprojektowano wiele rozwiązania architektoniczne dla osób niepełnosprawnych, a to czego nie zrobiono na etapie projektu, jest cały czas zmieniane i ulepszane. Wszystkie działania w tym zakresie koordynuje Biuro ds. Obsługi Studentów Niepełnosprawnych i tam prosimy składać wszystkie propozycje i zapytania.

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych - Małgorzata Okołotowicz tel (+48) 576-977-704, e-mail: bon@ssw-sopot.pll

Pracownicy ds. Obsługi Studentów Niepełnosprawnych na Wydziale Zamiejscowym w Chojnicach - Karolina Półczyńska (+48) 52 334 14 50 e-mail: k.polczynska@ssw-sopot.pl


Regulamin i warunki

Karta Sopocka z Pakietem Studenta
Studenci trójmiejskich oddziałów uczelni partnerskich Sopockiej Organizacji Turystycznej mogą korzystać z Pakietu Studenta stanowiącego element nowej Karty Sopockiej.
Co można zyskać dzięki Pakietowi Studenta:
  • promocje na bilety wstępu do wybranych muzeów i teatrów
  • ulgi przy wejściówkach do wybranych obiektów oraz na wydarzenia rekreacyjno-sportowe
  • rabaty w lokalach gastronomicznych, pensjonatach, hotelach oraz gabinetach SPA
  • upusty na wybrane usługi, świadczone przez sopockie firmy
Jak wyrobić Kartę Sopocką z Pakietem Studenta
Karta Sopocka z Pakietem Studenta dostępna jest w postaci aplikacji na smartfon (do pobrania za darmo na App Store lub Google Play). Do wyrobienia karty potrzebne są: skan lub zdjęcie obu stron ważnej legitymacji studenckiej oraz zdjęcie twarzy. Wniosek o Kartę Sopocką z Pakietem Studenta należy złożyć internetowo na www.karta.sopot.pl