Klub Atelier

Aleja Franciszka Mamuszki 2, 81-729 Sopot
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Klub Atelier


  • Akceptuje zwierzęta

Nawiguj z Google


Opis

Wyobraźcie sobie sobotni wieczór w Sopocie. Macie już dość całego tego zmieszania, które rozgrywa się na Monciaku i w najbliższej okolicy. Macie ochotę na coś nowego, coś, co Was zaskoczy... Czas ruszyć w kierunku parku za Grandem. Tam mieści się cel i kres Waszej podróży, TO miejsce.

Powstanie Klubu Atelier to wynik przyjaźni i współpracy właścicieli klubu z dyrektorem Teatru Atelier, Andre Hubnerem-Ochodlo (www.ochodlo.com). Klub mieści się w  foyer Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej (www.teatratelier.pl). Początki sięgają letniego sezonu teatralnego 2001 roku, kiedy w foyer zorganizowano mały barek dla gości i artystów teatru. Rok później, w czasie sezonu teatralnego 2002, na tarasie przed Teatrem Atelier funkcjonował uroczy ogródek ze stylowym niebieskim barem.
To był znamienny sezon. Popularność "Ogródka Teatru Atelier" była tak duża, że natchnęła właścicieli do pomysłu, aby "ruszyć pełną parą", stąd zaraz po sezonie letnim, rozpoczął się remont foyer, a już w lutym 2003 roku zaistniał Klub Atelier. Początkowo miejsce o bardzo surowym, teatralnym wnętrzu z prostymi meblami, miało być kawiarnią teatralną, integralną częścią Teatru Atelier, gdzie tętniło życie kulturalne, gdzie można było podzielić się wrażeniami po obejrzeniu spektaklu, napić się dobrej kawy, pogrążyć w zadumie, wpatrując się w przepiękny widok rozpościerający się za oknami. Szybko jednak okazało się, że jest to też idealne miejsce do weekendowej zabawy, tańców, rozrywki i szaleństw. Atelier zaczęło gromadzić coraz więcej zwolenników miłej, nieskrępowanej atmosfery... i trwa to do dziś. 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Toaleta przystosowana do używania przez osoby z niepełnosprawnościami. Jedyna bariera architektoniczna to stopień o wysokości 15 cm.